kupuj po kategorii

Kategorie

Reklama

Leżaczek bujaczek  -  Czyli niezbędnik każdego malucha

Leżaczek bujaczek, co nim wiemy?

Leżaczek to niezwykły wynalazek na miarę naszych czasów. Nie od dziś wiadomo, że chwila wytchnienia dla młodej mamy jest na wagę złota. Dlatego mamy, które zdecydowały się na zakup tego urządzenia tak bardzo chwalą sobie jego zastosowanie. Ale do rzeczy. Do czego zatem może przydać się leżaczek wszystkim młodym mamom? Ustawiając go w pomieszczeniu gdzie spędzamy najwięcej czasu, dziecko ma stały kontakt z rodzicami. Taki sprzęt będzie idealny szczególnie w czasie spotkań rodzinnych lub uroczystości. 

Nasze dziecko może na leżaczku spożywać posiłki, a po jedzeniu świetnie się bawić. Prawie każdy model wyposażony jest w zawieszkę z zabawkami dzięki, którym możesz liczyć na dłuższą chwilę spokoju. Leżaczek jest również świetnym miejscem do drzemki dla maluszka. Większość dostępnych na rynku bujaczków posiada różne funkcje bujania. Każdy leżaczek bujaczek powinien być odpowiednio wyprofilowany i większość dostępnych modeli na rynku spełnia te wymogi. Bardzo ważne jest, aby dziecko przebywało w bujaczku w odpowiedniej pozycji. Ponieważ maluszek szybko się rozwija i odpowiednia pozycja wpływa na prawidłowy rozwój kręgosłupa. Z pomocą przychodzą również specjalne szelki, dzięki którym dziecko pozostaje dobrze ułożone przez cały czas przebywania w leżaczku.

Dzięki postępowi technologicznemu znajdziemy na rynku bujaczki, z wbudowaną funkcją czujnika płaczu, jeżeli akurat nie znajdujemy się w pobliżu dziecka, aplikacja natychmiast da nam znać. Niektóre leżaczki bujaczki możesz już połączyć z telefonem i np. ustawić zdalnie intensywność lub sposób bujania. Możesz włączyć ulubione dźwięki Twojego maleństwa dzięki czemu Twój maluszek leżąc wygodnie w bujaczku może relaksować się przy dźwiękach natury lub uspokajających kołysankach. Technika w tym przypadku nas nie zawodzi, wręcz ułatwia bycie dobrą mamą.

Kiedy najwcześniej można zacząć korzystać z leżaczka bujaczka?

To pytanie nasuwa się wielu młodym mamom, które nie miały jeszcze styczności z leżaczkiem. Specjaliści odpowiadają, że od samego urodzenia. Natomiast używać można go do ok. 6 miesiąca życia. Właśnie wtedy niemowlę staje się coraz bardziej ruchliwe i zaczyna samodzielnie podnosić się, należy poszukać bardziej odpowiedniego produktu, np połączonego z krzesełkiem do karmienia. Na rynku są również dostępne już leżaczki regulowane, które można stosować już nawet do drugiego roku życia dziecka. 

Jak wybrać odpowiedni leżaczek - bujaczek?

Na rynku obecnie dostępnych jest bardzo wiele leżaczków i trudno połapać się, które funkcje są niezbędne przy wyborze odpowiedniego sprzętu. Najważniejsze jest aby leżaczek wyposażony był w pasy bezpieczeństwa, najlepiej regulowane. Dodatkowo kolejną niezbędną cechą jest również regulowane oparcie, funkcjonalność leżaczka pozwoli nam wtedy korzystać z niego również jako krzesełko do karmienia. Niektóre modele dzięki temu pozwolą zmienić się w fotelik i posłużą naszemu dziecku nieco dłużej. Jak sama nazwa wskazuje leżaczek-bujaczek powinien mieć również funkcję bujania, dzięki czemu nasza pociecha będzie mogła nieco się zrelaksować i z pewnością dostarczy jej wiele frajdy. Świetnym rozwiązaniem jest również, gdy leżaczek pozwala na samodzielne bujanie się. Dodatkową pożyteczną funkcją jest regulowana wysokość siedziska dzięki czemu możemy podwyższyć leżaczek np na wysokość naszego fotela aby pozostać z dzieckiem w kontakcie wzrokowym. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest pałąk do wieszania zabawek. Większość modeli ma taki dodatek w komplecie, a dedykowany do danego fotelika na pewno będzie dużo bardziej stabilny i bezpieczny niż konstrukcja zamontowana przez nas.

Jak bezpiecznie korzystać z leżaczka?

Leżaczek bujaczek to wręcz niezastąpiona rzecz dla Ciebie jak i Twojej pociechy.  Musisz pamiętać jednak, że dla prawidłowego rozwoju dziecka, nie powinnaś umieszczać w leżaczku swojej pociechy na bardzo długi czas. Maluchy potrzebują również mieć szansę na zmianę pozycji, a leżaczek ze względu na bezpieczeństwo nie daje takiej możliwości. Dobrze rozwijająca się pociecha musi również raczkować lub przewrócić się na boczek.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.